Εγγραφή υποψηφίων στη Μαθητεία των ΕΠΑ.Λ. ( ΤΕΤ 1/11/2023 – ΠΑΡ 3/11/2023 )

1. Μετά την έκδοση των Οριστικών Πινάκων Κατάταξης των υποψήφιων μαθητευομένων, ξεκινά η διαδικασία υποβολής των αιτήσεων εγγραφής των υποψήφιων στα ΕΠΑ.Λ. Κατά την εγγραφή οι υποψήφιοι καταθέτουν Αίτηση Εγγραφής και Υπεύθυνη Δήλωση ότι κατά την υπογραφή της Σύμβασης Μαθητείας και σε όλη τη διάρκεια του προγράμματος του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας θα είναι εκτός απασχόλησης, εκπαίδευσης και κατάρτισης. Οι εγγραφές καταχωρίζονται στο Πληροφοριακό Σύστημα Τάξης Μαθητείας.

2. Οι επιλαχόντες υποψήφιοι δύνανται να υποβάλλουν αίτηση εγγραφής στο ΕΠΑ.Λ. κατά το ίδιο χρονικό διάστημα στο οποίο υποβάλλουν αιτήσεις εγγραφής και οι επιτυχόντες συνυποψήφιοί τους. Οι αιτήσεις των επιλαχόντων λαμβάνονται υπόψη μόνο σε περίπτωση υπαναχώρησης εγγραφής από επιτυχόντες.

mathiteia logo