Το Σχολείο μας στην 12η Εμποροβιοτεχνική Έκθεση προωθώντας το θεσμό της Μαθητείας

Το Σχολείο μας συμμετέχει στην 12η Εμποροβιοτεχνική Έκθεση προωθώντας το θεσμό της Μαθητείας .Φέτος σε συνεργασία και με τα άλλα ΕΠΑΛ και το Εργαστηριακό Κέντρο Κατερίνης ενημερώνουμε σχετικά με τις διαθέσιμες Ειδικότητες στην Πιερία.

Το Μεταλυκειακό έτος –Τάξη μαθητείας στην Ελλάδα αποτελεί ένα σχήμα μαθητείας που συνδυάζει την εκπαίδευση στο σχολείο με την κατάρτιση στον εργασιακό χώρο σε συγκεκριμένη ειδίκευση.

ebep

Θα χαρούμε να σας δούμε από κοντά. το περίπτερο βρίσκεται στην Είσοδο της έκθεσης δίπλα στο Περίπτερο της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας.