ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Με την παρούσα επιστολή θα θέλαμε να εκφράσουμε στο Δ.Σ. του Δημοτικού Ωδείου Κατερίνης τις θερμές ευχαριστίες μας για τη σημαντική παρουσία του Δημοτικού Ωδείου στην καλλιτεχνική ζωή της πόλης μας και για το πλούσιο εκπαιδευτικό έργο σας.

OIP

Στο πλαίσιο της επίσκεψής μας στο Ωδείο οι μαθήτριες του σχολείου μας, της ειδικότητας Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων είχαν την ευκαιρία να προσεγγίσουν την τέχνη της μουσικής βιωματικά, να γνωρίσουν και  να παίξουν διάφορα κρουστά όργανα, να τραγουδήσουν ομαδικά και να νιώσουν τη χαρά της δημιουργίας και της συμμετοχής.

Οι  μαθήτριες μείνανε κατενθουσιασμένες και ανυπομονούν για την επόμενη δράση.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες στην Πρόεδρο κυρία Στέλλα Χαρισοπούλου για τη θερμή υποδοχή και φιλοξενία της και στη μουσικοπαιδαγωγο και Καλλιτεχνική  Διευθύντρια  του Ωδείου κυρία Μπέττυ Τσομίδου που  μύησε τα παιδιά μας μέσα από βιωματικές δράσεις στο θαυμαστό κόσμο της μουσικής.

Οι υπεύθυνες  καθηγήτριες                                                                                      Ο Διευθυντής

και οι μαθήτριες του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης

της ειδικότητας Βοηθών Βρεφονηπιοκόμων

του τομέα Υγείας Πρόνοιας & Ευεξίας                                                               Καρακούσης  Αθανάσιος