Μαθητικός διαγωνισμός συγγραφής άρθρου με θέμα "Η επίδραση των επιφανών προσωπικοτήτων (του παρόντος ή/και του παρελθόντος) στη διαμόρφωση προτύπων ζωής στην περίοδο της εφηβείας"

Την Πέμπτη 3 Μαρτίου 2022 το σχολείο μας συμμετείχε στον μαθητικό διαγωνισμό  συγγραφής άρθρου με θέμα «Η επίδραση των επιφανών προσωπικοτήτων (του παρόντος ή/και του παρελθόντος) στη διαμόρφωση προτύπων ζωής στην περίοδο της εφηβείας» που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας. Μαθητές και μαθήτριες της  Α΄ και Β΄ τάξης  ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα και  κατέθεσαν τις δικές τους σκέψεις για τον ρόλο που διαδραματίζουν οι επιφανείς προσωπικότητες στην προσπάθεια διάπλασης της προσωπικότητάς τους.

του διαγωνισμού

Τους ευχόμαστε Καλή Επιτυχία!