Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες 2018 του 2ου ΕΠΑΛ

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Επαγγελματικού Λυκείου Κατερίνης με ιδιαίτερη χαρά και ικανοποίηση συγχαίρει τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου για την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Για δεύτερη φορά φέτος βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση  να δούμε ακόμα περισσότερους μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας να εισάγονται σε αξιόλογα Πανεπιστημιακά Τμήματα της χώρας.

Ευχόμαστε σε όλους του επιτυχόντες καλή πρόοδο στις σπουδές τους και επιτυχημένη σταδιοδρομία στη μετέπειτα πορεία τους.

Στους μαθητές που δεν κατάφεραν να εισαχθούν φέτος σε κάποια σχολή, ευχόμαστε καλή επιτυχία στις επόμενες προσπάθειες τους. Τίποτα δεν τελειώνει εδώ, αντίθετα ο αγώνας και η προσπάθεια για μάθηση και επαγγελματική καταξίωση είναι καθημερινός. Στο μέλλον θα τους δοθούν κι άλλες ευκαιρίες, που θα μπορέσουν να αξιοποιήσουν για να πραγματοποιήσουν τους στόχους τους. Η θέληση, η υπομονή και η επιμονή είναι τα στοιχεία εκείνα που καθορίζουν την επιτυχία στη ζωή.

Δείτε εδώ τους επιτυχόντες 2018 του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης