Εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος Υπάλληλων Τουριστικών Επιχειρήσεων στο Ξενοδοχείο PARK HOTEL

Στις 1/2/24  μαθητές και εκπαιδευτικοί του  τμήματος Υπάλληλων Τουριστικών Επιχειρήσεων (ΓΟΤ2) του τομέα Διοίκησης και Οικονομίας του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη  στο Ξενοδοχείο  PARK HOTEL   στην Κατερίνη. Μετά τη ζεστή υποδοχή από τον ιδιοκτήτη, ακολούθησε  ενημέρωση εφ'όλης της ύλης για θέματα που αφορούν τον Ξενοδοχειακό κλάδο, τον τρόπο λειτουργία των ξενοδοχειακών μονάδων, τις θέσεις εργασίας που υπάρχουν και τις απειλές και ευκαιρίες που εμφανίζονται κατά διαστήματα.

1706863758841

Στη συνέχεια μαθητές και εκπαιδευτικοί  ξεναγηθήκανε  στους χώρους του ξενοδοχείου και έφυγαν   με τις καλύτερες εντυπώσεις.

1706865124638