Διάκριση μαθήτριας του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης σε Πανελλήνιο Καλιτεχνικό Διαγωνισμό

Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης συγχαίρει θερμά τη μαθήτρια της Β’ τάξης του Σχολείου, Αγιαννίτου Χρύσα, η οποία απέσπασε το πρώτο ατομικό βραβείο μεταξύ όλων των Λυκείων της χώρας, στον Πανελλήνιο Μαθητικό Καλλιτεχνικό Διαγωνισμό ¨Νερό, είσαι θησαυρός!¨ στην κατηγορία «Φωτογραφία».

Να σημειωθεί ότι ο μαθητικός διαγωνισμός ξεκίνησε τον Σεπτέμβριο του 2012 και τα ατομικά και ομαδικά έργα που συγκεντρώθηκαν έφτασαν τα 2.500, από 244 σχολεία της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, από όλη την Ελλάδα. Η αξιολόγησή τους έγινε από επταμελή επιτροπή διακεκριμένων επιστημόνων και καλλιτεχνών, που διαπίστωσαν το υψηλό καλλιτεχνικό επίπεδο των μαθητών.

Όλα τα βραβευμένα έργα θα εκτεθούν για 4 ημέρες, από 22 έως 25 Απριλίου 2013, στη Στοά του Βιβλίου (Πεσμαζόγλου 5, Αθήνα) και ώρες 10.00-13.00 και 19.00-21.00. Η τελετή βράβευσης θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 20 Απριλίου και ώρα 12.00μ.μ. στη Στοά του Βιβλίου.

Ευχόμαστε στη Χρύσα καλή πρόοδο, να είναι πάντα καλά, και να ‘χει πάντα διακρίσεις και επιτυχίες.