Συμμετοχή του Τομέα Πληροφορικής στον

4ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

ΕΕΕΠ-ΔΤΠΕ (2011-2012)

«Δημιουργήστε ψηφιακά, κατασκευάστε ένα website, γίνετε πρεσβευτές του τόπου σας» (υπό την αιγίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α.)

Το σχολείο μας συμμετείχε στον Πανελλήνιο διαγωνισμό για την κατασκευή ιστοσελίδων με δύο ομάδες. Τα θέματα που αναπτύχθηκαν ήταν "Η χλωρίδα και η πανίδα στον Νομό Πιερίας" και "Αξιοθέατα του Νομού Πιερίας". Η Διεύθυνση του σχολείου και οι καθηγητές του Τομέα Πληροφορικής συγχαίρουν τους μαθητές που συμμετείχαν άξια στον παραπάνω διαγωνισμό και στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για την 28η Οκτώβρη δόθηκε στους συμμετέχοντες μαθητές έπαινος για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στον διαγωνισμό είναι:

• Παπαστεργίου Δημήτριος (ΒΡ2)
  • Μαχαίρα Φανή (ΒΡ2)
  • Νταρλαγιάννης Νικόλαος (ΒΡ2)
  • Τουλιαρής Γεώργιος (ΒΡ2)
  • Κωστόπουλος Δημήτριος (ΒΡ2)
  • Ιωαννίδης Φώτης (ΒΡ1)
  • Μανάποβ Έντικ (ΒΡ1)
  • Γραμμένος Παναγιώτης (ΒΡ1)
  • Κοζανίτης Φίλιππος (ΒΡ1)
  • Λιάκος Μάρτιν (ΒΡ1)