Ενημέρωση από τον ΜΑΟΚ

Ενημέρωση από το Μοτοσυκλετιστικό Αθλητικό Όμιλο Κατερίνης

Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να ενημερωθούν για το πόσο ευάλωτος είναι ο δικυκλιστής, την τεράστια σημασία που έχει το κράνος και η σωστή εξάρτυση των αναβατών της μοτοσυκλέτας. Παρουσιάστηκαν χαρακτηριστικές περιπτώσεις απρόσεκτης οδήγησης, κανόνες συνετής συμπεριφοράς κατά την οδήγηση, και θέματα συντήρησης της μηχανής. Στο τέλος της ενημέρωσης, η ομάδα του Μοτοσυκλετιστικού Αθλητικού Ομίλου Κατερίνης δέχτηκε ερωτήσεις από τους μαθητές και ακολούθησε ανοικτή συζήτηση. Τόσο το πρόγραμμα συνολικά όσο και η παραπάνω ενημέρωση έγινε με την υποστήριξη του Γραφείου Αγωγής Υγείας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας.