Ιατρικές εξετάσεις μαθητών υποψηφίων για Στρατιωτικές/Αστυνομικές Σχολές

Οι ιατρικές εξετάσεις που απαιτούνται για την εισαγωγή των υποψηφίων μαθητών στις Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές θα γίνονται στο Γενικό Νοσοκομείο Κατερίνης κατόπιν ραντεβού, για να μην συσσωρεύονται τα αιτήματα μαθητών τις τελευταίες μέρες.

Για την έγκαιρη και εμπρόθεσμη υποβολή των ιατρικών γνωματεύσεων καλούνται οι υποψήφιοι να προχωρήσουν στη διαδικασία κλεισίματος ραντεβού σε κάθε Ιατρείο του Νοσοκομείου, ανάλογα με τις ειδικότητες που απαιτούνται για κάθε Σχολή, στα τηλέφωνα 2351350234 και 2351350235.

Οι ιατρικές γνωματεύσεις των ιδιωτών γιατρών είναι ισότιμες μ΄αυτές των γιατρών δημοσίων νοσοκομείων εφόσον φέρουν θεώρηση του οικείου Ιατρικού Συλλόγου.