ΕΠΙΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΛΟΓΩΝ ΣΤΟ 2o ΕΠΑΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Στις 30 Νοεμβρίου 2014, πραγματοποιήθηκε στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης συγκέντρωση των εκπαιδευτικών των κλάδων ΠΕ 09 Οικονομολόγων, ΠΕ1802 Διοίκησης Επιχειρήσεων, ΠΕ1803 Λογιστών, ΠΕ1835 Τουριστικών Επιχειρήσεων και ΠΕ1840 Μάρκετιγκ του Ν. Πιερίας μετά από πρόσκληση του Σχολικού Συμβούλου κ. Γεωργόπουλου Ιωάννη.

Σκοπός της συνάντησης ήταν η επιστημονική και παιδαγωγική καθοδήγηση των εκπαιδευτικών σε θέματα που αφορούν τον προγραμματισμό και τη διδακτική των οικονομικών μαθημάτων και τη διαχείριση προβλημάτων.

Στη συνέχεια στα εργαστήρια του σχολείου πραγματοποιήθηκε σεμινάριο-βιωματικό εργαστήριο με τίτλο: Διδακτική προσέγγιση του μαθήματος «Λογιστικές Εφαρμογές» με τη χρήση Λογιστικών Πακέτων (Μηχανογραφημένη Λογιστική).

ep seminario1

ep seminario2