Επίσκεψη στην Agrotica 2014

Την Παρασκευή 31 Ιανουαρίου 2014 σύσσωμος ο τομέας Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης επισκέφθηκε την 25η Διεθνή Έκθεση Γεωργικών Μηχανημάτων, Εξοπλισμού και εφοδίων (AGROTICA) που κατά γενική ομολογία πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία στις εγκαταστάσεις της Διεθνούς Έκθεσης Θεσσαλονίκης. Συνεπής στο ραντεβού της κάθε δύο χρόνια, η μεγαλύτερη στη νοτιοανατολική Ευρώπη διεθνής συνάντηση των επαγγελματιών του κλάδου παρουσιάζει όλες τις τελευταίες εξελίξεις σε Μηχανήματα, Εξοπλισμό και Εφόδια από όλο τον κόσμο.

Αυτήν την διεθνή συνάντηση που προωθεί την Αγροτική Ανάπτυξη και αξιοποιεί τα νεότερα δεδομένα της Τεχνολογίας και της Επιστήμης εμείς όλοι οι εκπαιδευτικοί του τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος του σχολείου μας θεωρήσαμε ως μια σημαντική ευκαιρία για επίσκεψη μαζί με τα παιδιά του τομέα μας ανταποκρινόμενοι στο κάλεσμα των νέων προοπτικών της Αγροτικής Παραγωγής στην πατρίδα μας.