Βασικές αρχές συμπλήρωσης του μηχανογραφικού δελτίου

Πραγματοποίηση Εσπερίδας για τις βασικές αρχές συμπλήρωσης του μηχανογραφικού δελτίου καθώς και τις διεξόδους μετά το Λύκειο για τους μαθητές της Γ’ Λυκείου

Το Κέντρο Συμβουλευτικής & Προσανατολισμού (ΚΕ.ΣΥ.Π.) Κατερίνης διοργανώνει Εσπερίδα με θέμα ‘‘Τα Μυστικά της Συμπλήρωσης του Μηχανογραφικού Δελτίου’’. Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 7/06/2013, και ώρα 18:00 σε αίθουσα εκδηλώσεων του 2ο Γενικού Λυκείου Κατερίνης (πρώην Πολυκλαδικό) με στόχο την αναλυτική παρουσίαση του Μηχανογραφικού δελτίου και γενικότερα τις διεξόδους μετά το Λύκειο.

Την Εσπερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν μαθητές της Γ’ Λυκείου ή απόφοιτοι Λυκείου καθώς και μαθητές άλλων τάξεων ή γονείς που επιθυμούν να ενημερωθούν για την συμπλήρωση του μηχανογραφικού δελτίου, τις σπουδές μετά το Λύκειο, καθώς για τις διαδικασίες και τα κριτήρια επιλογής σπουδών και επαγγελμάτων.