ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο ΑΠΘ

Εκπαιδευτική επίσκεψη των μαθητών του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης στο Α.Π.Θ. (Ιατρική σχολή Θεσσαλονίκης) ,στις 29 Νοε 2012.

Στις 29 Νοεμβρίου 2012 οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης και συγκεκριμένα της ειδικότητας Βοηθών Ιατρικών και Βιολογικών Εργαστηρίων, επισκέφθηκαν την Ιατρική σχολή Θεσσαλονίκης.

Στο ανατομείο της σχολής ,οι μαθητές ξεναγήθηκαν στο χώρο του εργαστηρίου και παρακολούθησαν με ποια διαδικασία πραγματοποιείται το μάθημα της ανατομίας από τους φοιτητές της σχολής .

Ευχαριστούμε θερμά την Καθ. Ξανθούλα που προσφέρθηκε να μας ενημερώσει σχετικά με την διαδικασία της λειτουργίας του Ανατομείου της Ιατρ. Σχολής και ευχόμαστε σε μελλοντική συνεργασία με τα τμήματα Υγείας & Πρόνοιας του σχολείου μας, καθώς και τους μαθητές του ΓΕ1 & ΓΕ2 για την άψογη συμπεριφορά τους κατά την εκπαιδευτική επίσκεψη.

Οι καθηγητές

Κουλιούδη Σοφία - Δελήμπαλτας Παναγιώτης